יום ראשון, 28 בדצמבר 2014

סוגי סיבים בדשא סינתטי

הדשא הסינתטי הומצא אי שם בשנת השישים של המאה הקודמת, אך למרות שמדובר על המצאה חדשה יחסית, היקף השימוש בה נרחב ביותר, במיוחד בארצות הברית ובקנדה. הדשא הסינתטי מגלם בחובו יתרונות רבים מספור, כשבין היתר הוא מפחית את הזיהום הסביבתי, מאפשר לעשות שימוש במגרש באופן רציף יותר, מייתר את הצורך בהשקיה, כמעט ולא דורש עבודות תחזוקה ועוד. במאמר שלפניכם נפרט אודות סוגי סיבים בדשא סינתטי.

על קצה המזלג: סוגי סיבים בדשא סינתטי


נכון להיום אין עדיין תקינה אחידה בנוגע לסוגי הדשא הסינתטי בישראל משום שיחסית לארצות הברית וקנדה, למשל, השימוש בו עדיין לא נפוץ במיוחד במחוזותינו. למרות זאת, משנה לשנה ניתן לראות יותר ויותר מרבדים של דשא סינתטי בבתי חולים, מפעלי תעשייה, גנים פרטיים, מגרשי כדורגל ועוד. מכיוון שלא קיימת תקינה אחידה, כל חברה העוסקת בתחום מייצרת סוגים אחרים של סיבים לדשא סינתטי. לעתים קרובות הלקוחות מוצאים את עצמם מתלבטים לגבי סוג הסיבים המתאים להם ביותר.

באופן עקרוני ניתן לחלק את סוגי הסיבים לשלושה סוגים:


  • סיבים בדרגת צפיפות גבוהה מאוד - בגובה של 5-4 ס"מ - המיועדים בעיקר להתקנה במגרשי משחקים, גינות ומגרשי ספורט.

  • סיבים נמוכים מאוד וצפופים מאוד שצבעם ירוק זוהר – הם נראים יותר כמו שטיח מאשר כמו דשא ומתאימים להתקנה על גגות מפעלים, ליד מכוני ספא, בריכות שחיה וג'קוזי חיצוני או פנימי.

  • סיבים בגובה של עד 2.5 ס"מ בעלי צבע ירקרק עמום המיוצרים במגוון רמות צפיפות - מתאימים לאיי תנועה, גינות פרטיות וציבוריות ועוד.ההבדלים בין המשטחים השונים


יש לא מעט סוגי סיבים בדשא סינתטי. עם זאת, לא רק סוג הסיבים משפיע על העלות הסופית של המשטח ועל התכונות שלו. ישנו מגוון רחב של פרמטרים נוספים המשפיעים על התכונות הסופיות של המוצר:
·         השילוב בין מספר סוגי סיבים מאפשר להשיג מראה טבעי ואותנטי של דשא רענן.
·         כמות התפרים למטר רץ ולמטר מרובע משפיעה מאוד על חוזק המשטח ורמת העמידות שלו בפני שחיקה ובלאי.
·         הרכב המרבד התחתון שבו שזורים הסיבים וגובהו משפיעים מאוד הן על חוזק המרבד והן על התחושה הנוצרת כאשר דורכים עליו.
·         המרבדים השונים צריכים לעמוד בתקנים בינלאומיים מסוימים הקשורים להרכב הכולל של המשטח. ככל שהמשטח עומד ביותר תקנים, כך העלות הסופית שלו תהיה גבוהה יותר, אך מצד שני, כך הוא גם יהיה בטוח יותר לשימוש.

אז איך ניתן לדעת במה לבחור?


אם אתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנושא סוגי סיבים בדשא סינתטי ואם אתם מתלבטים בנוגע לסוג הסיבים המתאים ביותר עבורכם באופן אישי, אנחנו מעוניינים להזמין אתכם ליצור קשר עם המומחים של חברת הולי אינטרנשיונל בע"מ. חברת הולי אינטרנשיונל בע"מ משווקת בישראל מגוון סוגי מרבדי דשא סינתטי במבחר דגמים איכותיים הנושאים את תווי התקן המחמירים ביותר בתעשייה.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה