יום שלישי, 26 בנובמבר 2013

האם דשא סינטטי הוא זול או יקר?

בבואכם לעצב את הגינה או החצר שלכם, אתם רוצים כמובן ליהנות ממדשאות איכותיות במיוחד. אלא שהעלות שכרוכה בטיפול בדשא, ובפרט המס החדש שהוטל על מי שמשקה את הגינה שלו - כל אלו גורמים לעסק של תחזוקת חצר וגינה להיות יקר במיוחד. התחליף לכך, הוא כמובן לרכוש דשא סינטטי, להתקין אותו במתחם החיצוני שלכם, וכך לאחר רכישה חד פעמית, יש לכם מדשאה נהדרת, שלא צריך עוד לטפל בה. עם זאת, עולה שאלה חשובה מאד - האם הדשא הסינטטי הוא זול או יקר? יש שיטענו שתמורת 200 ש"ח הם קיבלו מדשאה איכותית, ויש כאלה שיצאו עם חשבון של יותר מ2,000 ש"ח - אז מי צודק? בואו נראה מה משפיע על המחיר.

דשא סינטטי זול או יקר


כל מה שמשפיע על מחיר הדשא

  • מחיר למ"ר- המרכיב הבסיסי ביותר שמשפיע על המחיר של דשא סינטטי, הוא כמובן המחיר למ"ר אחד. כמובן שאתם לא תקנו אך ורק חתיכה אחת של מ"ר, אך זוהי יחידת החישוב הבסיסית. המחיר של חתיכת דשא אחת למ"ר, מושפעת כמובן משפע של גורמים - איכות הסיבים המלאכותיים, הצפיפות שלהם, המרווח בין התפרים, עד כמה התחליף הסינטטי נראה טבעי, ובקיצור - ככל שהדשא הסינטטי הוא יותר איכותי, כך המחיר שלו עולה. טווח המחירים כאן הוא רחב מאד, ויכול להתחיל מ20 ש"ח למ"ר של דשא זול במיוחד באיכות ירודה, ועד ל150 ש"ח למ"ר של הדשא הסינטטי האיכותי ביותר שיש והיקר ביותר.
  • גודל המדשאה - כמובן שככל שאתם מעוניינים להניח את הדשא הסינטטי על משטח גדול יותר, כך המחיר שלו יעלה. החישוב הוא המחיר למ"ר X השטח סה"כ במ"ר שאתם רוצים לקשט עם הדשא. ככל שהשטח גדול יותר המחיר עולה. אז מה עושים כדי להוריד עלויות? לפעמים אפשר לגוון בין מחירים שונים של חתיכותדשא למ"ר, אם כי יש לוודא שהמראה שיתקבל יהיה אחיד. כמו כן, אפשר לעתים להשתמש גם במשטח אחר מעבר לדשא סינטטי. אולם ברמה הבסיסית יש לזכור שממש כמו כל שיטת ריצוף כך גם הדשא הסינטטי - אם יש שטח גדול יותר, צריך לשלם עליו יותר.
  • תיקונים ובעיות - במידה ולדשא הסינטטי יש בעיה - כמו למשל סיבים רבים שנשרו או התקלפו, צבע שדהה, וכיו"ב - יש לבצע טיפולים שונים בכדי לתקן אותם. כאן חשוב לקחת בחשבון שככל שהמחיר הבסיסי למ"ר גבוה יותר, כך הסיכוי לבעיות הולך ויורד, עד שהוא שואף לרמה האפסית. כמובן שאם יש לכם דשא סינטטי באחריות - חלק ניכר מטיפולים יהיו ללא תשלום.

אז מה המסקנה?

המסקנה הסופית היא שדשא סינטטי יכול להיות זול ויכול להיות יקר, אולם ההמלצה שלנו אליכם היא לחפש לפחות את הדשא שנמצא בטווח המחירים הממוצע, ולבחור מדשאות במחיר של לפחות 60 ש"ח למ"ר, אם לא יותר. כך תוכלו להבטיח לעצמכם מדשאה איכותית, ללא טיפולים נוספים.

שלכם,

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה